
Külastame kohalikke põllumehi, kes demonstreerivad kaasaegset loodussäästlikku maaharimistehnikat, külastame Äntu järvi. Programmi eesmärk on tutvustada säästvat põllu- ja metsamajandamist nitraaditundlikul alal, põhjavee kaitset, karstiala omapära põlluharimisel ja metsa majandamisel ning kasvatada loodusteadlikkust. Teostatakse praktilisi ülesandeid (nt mulla pH-mõõtmine, mullaprofiili/-niiskuse uurimine, mineraalide teke joogivees ja lubjakivi kaevandamine. Tutvutakse praktiliste lahenduste ja masinatega säästva põllu- ja metsamajandamises nitraaditundlikul alal.
Õpipädevused:
Õpitulemused:
Seos õppekavaga ja ainetevaheline lõiming:
Programmi seos riikliku õppekavaga 2. Läbiv teema „Keskkond ja jätkusuutlik areng“ 4. Läbiv teema „Kultuuriline identiteet“ 7. Läbiv teema „Tervis ja ohutus“ II kooliaste: 2.1.6.10. Muld elukeskkonnana, 2.1.6.11. Aed ja põld elukeskkonnana, 2.1.6.12. Mets elukeskkonnana III kooliaste: 2.3.4.14. Euroopa ja Eesti põllumajandus ning toiduainetööstus Koolieelse lasteasutuse riiklik õppekava § 17. Valdkond Mina ja keskkond, § 18. Valdkond Keel ja kõne lg3 ja lg4, § 20. Valdkond Matemaatika, § 21. Valdkond Kunst, § 22. Valdkond Muusika, § 23. Valdkond Liikumine
Meetodid:
Uurimuslik õpe. Põllutehnika lähikontakt- vaatlus, äigejooniste tegemine, mulla vaatlemine mikroskoobiga, Aktiivvestlus käsitletaval teemal.
Juhis õpetajale:
Riietus ja jalanõud vastavalt ilmastikule.
Sihtgrupp:
Kestus:
Grupi suurus:
Hind:
Läbiviimise koht:
Läbiviimise asukoht:
59.4935808, 24.8840192
Maakond:
Keskus:
Otsekontakt:
Programmi läbiviija:
Keel:
Pikk kirjeldus:
Kestus 3 tundi koos 30 min söögipausiga, 15 min ohutustehnika, 15 min kokkuvõte 45 min põllutehnika vaatlus, 45 min Äntu järve ringkäik.