
Loodushoiu õpitoas räägime keskkonnahoiu tähtsusest, ringmajandusest ja prügi sorteerimisest ning kliimamuutuste mõjust Eesti loodusele. Arvestame, et tänavu möödub 110 aastat looduskaitse algusest Eestis. 1910. aastal moodustati esimene kaitseala. Seetõttu keskendume ka looduskaitse juubeliaasta motole “Hoia mida armastad” ning räägime loodushoiu olulisusest ja praktilistest võimalustest.
Õpitulemused:
Seos õppekavaga ja ainetevaheline lõiming:
Seosed riikliku õppekavaga: käitub loodust hoidvalt; oskab sihipäraselt vaadelda, erinevusi ja sarnasusi märgata ning kirjeldada.
Seosed keskkonnateadlikkuse ja säästva arengu teemadega: käsitletakse keskkonnahoiu ning loodushoidlike tegevuste olulisust, säästlikku ja jätkusuutliku looduskasutust ning käitumist looduses, arutletakse kliimamuutuste mõju üle Eesti loodusele.
Juhis õpetajale:
Õpperühma saatva õpetaja roll: õpitoa kokkuleppimisel täpsustada võimalikke soove täiendava fookuse osas ning õpperühma suurust, vanust ja võimalikke erivajadusi. Eeldame, et õpetaja tagab osalejate võimalikult asjakohase ja distsiplineeritud käitumise ning osaleb omal äranägemisel õpitoas. Vajadusel saab õpitoa läbi viia ka ilma õpetaja osaluseta.
Sihtgrupp:
Kestus:
Grupi suurus:
Toimumise aeg:
Hind:
Lisainfo:
Programm kestab 1 või 2 akadeemilist tundi (45 või 90 minutit) vastavalt valikule. Maksumus: 40 või 80 eurot. Vahendid õpperetke juhendaja poolt. Õpilaste poolt kaasa võetav vajalik varustus: isiklik kirjutusvahend (soovi korral).
Läbiviimise koht:
Maakond:
Keskus:
Otsekontakt:
Programmi läbiviija:
Keel:
Seotud failid:
Loodushoiu õpituba 1.-3. klassile