Juhis õpetajale:

Riietus vastavalt ilmale. Nutiseadmeid tüü ajal ei kasuta, pildistamise osas lepime kokku, kas õpetaja pildistab ja pärast jagab või pildistamiseks eraldi hetked. Juhul, kui grupp on suurem, kui 20 õpilast, töötame kahes osas ja on vajalik kaks täiskasvanud saatjat.

Sihtgrupp:

Lasteaed
1-3 klass I kooliaste
4-6 klass II kooliaste
7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Täiskasvanud

Kirjeldavad märksõnad:

Kestus:

1 tund

Grupi suurus:

20

Läbiviimise koht:

Tegevused toimuvad Kolga mõisas ja selle ümbruses. Kolga mõisa häärberis ja valitsejamajas, matkame pargis ja metsaradadel.

Maakond:

Harjumaa

Otsekontakt:

Programmi läbiviija:

Riina Laanetu, Kadri Metstak

Keel:

Eesti keel

Pikk kirjeldus:

Jõuluprogrammi käigus külastame Kolga mõisa häärberit, Galeriid ja Kolga Muuseumi ning matkame pargis. Häärberi ja muuseumi külastus on hinna sees, galerii külastus on tasuta. Jõuluteemaline meisterdamine ja matk Kolga pargis. Soovi korral saab tellida Kolga Mõisa Kohvikust sooja lõuna(supp,  kook, tee). Häärberis arutleme väärtuste teemal, uurides erinevaid väga vanu ja uuemaid kihistusi seintel ja põrandatel.  Mõisa ja muuseumiga tutvumine avardab silmaringi ja aitab selgitada oma kultuurilist identiteeti. Matkal tutvume pargi ja metsaga talvises olekus. Kordame võra ehitust, võrdleme okkaid ja käbisid (pargis on ka lehised ja nulud).  Õpime tundma lehtuid raagus olekus. Parki on peidetud ka jõulu-üllatus matkajatele.    
Maksumus: Maksumus 13€ õpilase kohta. Täiskasvanud saatja tasuta. Kolga Mõisa Kohvikust soe supp, kook, tee maksumus 5 €/inimene.

Viimati uuendatud:

27.05.2020