Heli ja muusika
Claus Grünstäudl, Unsplash

Põnevas ja tempokas Rakett69-stiilis 3-st eri pikkusega praktilisest käed-küljes ülesandest koosnev töötuba. Ülesanded käsitlevad järgnevaid teemasid nagu inimese meeled, kuulmine, heli, vooluring ja elektrijuhid. Lisaks aitab programm arendada oskusi nagu kavandamine, ehitamine, disain ning meeskonnatöö. Heli töötuba õpetab võluma välja helisid esmapilgul väga ebatraditsioonilistest esemetest või nende esemete abiga.

Töötoad on koostatud vastavalt õppekavale ja õppeastmeti raskustase erineb. Lisapõnevust pakub pisike meeskondadevaheline võistlusmoment. Töötuba on üles ehitatud nii, et kõigepealt selgitatakse teemadega seonduvat teooriat, antakse vajalikke vihjeid ning seejärel asuvad lapsed meisterdama ja ehitama, kasutades oma olemasolevaid ja ka töötoa juhendajalt saadud teadmisi. Ülesande lõppedes antakse lastele selgitus, miks antud nähtus toimis ning millised on puutepunktid igapäeva eluga. Teadusstuudiote eesmärgiks on tekitada lastes huvi ning anda neile eduelamus. 

Õpipädevused:

matemaatika, loodusteaduste ja tehnoloogiaalne pädevus
õpipädevus
suhtluspädevus

Õpitulemused:

Arendada laste arusaamist, mis asi on heli, kuidas heli tekib, milliste vahenditega on võimalik ise heli tekitada erinevate ebatraditsiooniliste vahenditega ning õpetada lapsi kavandama, planeerima, ehitama ning ka kasutama tööriistu.

Seos õppekavaga ja ainetevaheline lõiming:

Loodusõpetus ja muusika (inimese meeled, avastamine, elekter ja magnetism).

Meetodid:

Käed-küljes praktilised ülesanded, ehitamine, tööriistade kasutamine. Õpilased ehitavad ise antud materjalidest ja vahendistest vajalikud katsevahendid/ülesandevahendid, kasutades tööriistasid (nurgikud, mõõdulindid, akutrellid, noad, loodid, kruvid, kuum liim jms vahendid on kõik kasutusel. Vastavalt laste vanusele jälgitakse, millised vahendeid kasutad antakse). 

Juhis õpetajale:

Õpetaja saab südamerahus jälgida toimuvat pealt, õppetoa juhendaja ülesandeks on kogu tegevuse korraldamine ja läbiviimine.

Sihtgrupp:

1-3 klass I kooliaste
4-6 klass II kooliaste

Kirjeldavad märksõnad:

Kestus:

2 h

Grupi suurus:

25

Toimumise aeg:

Aastaringselt

Hind:

250€

Lisainfo:

Ideaalne grupi suurus vahemikus 15-35 õpilast. Korraga saame vastu võtta 4 klassikomplekti jagu lapsi (4 stuudiot).

Läbiviimise koht:

Rakett69 Teadusstuudiod

Läbiviimise asukoht:

59.419509526873, 24.8082696

Maakond:

Harjumaa

Otsekontakt:

info@teadusstuudiod.ee
+372 5855 8933

Keel:

Eesti keel

Pikk kirjeldus:

Õppeprogramm toimub Rakett69 Teadusstuudiotes ning on kavas 2021. aastal. 

Viimati uuendatud:

06.05.2021