
Juhis õpetajale:
Kaasas olevad täiskasvanud innustavad õpilasi õppest aktiivselt osa võtma ja jälgivad, et õpilased käituvad headele tavadele vastavalt, näidates õpilaste motiveerimiseks üles positiivset huvi läbiviidava suhtes ning osaledes tegevustes; vajadusel täidavad muid kokkulepitud ülesandeid.
NB! Kaasa vahetusjalanõud.
Sihtgrupp:
7-9 kl III kooliaste
Gümnaasium
Kestus:
1 tund
Grupi suurus:
24
Läbiviimise koht:
planetaarium, Pernova Loodusmaja, A. H. Tammsaare pst 57, Pärnu
Maakond:
Pärnumaa
Keskus:
Otsekontakt:
Programmi läbiviija:
Aarne Paul
Keel:
Eesti keel
Pikk kirjeldus:
Eesmärk:
saab ülevaate põhilistest tehnilistest lahendustest rakettide saatmiseks ilmaruumi, tutvub kosmoselendude ajalooga, mehitatud lendude eripäraga, tegutsemisega rahvusvahelises jaamas ISS kaaluta oleku tingimustes ja teab kauglendude riske ning piiranguid;
oskab tuua näiteid kosmosetehnoloogia rakenduste kasulikkusest igapäevases elus;
saab ülevaate inimkonna uutest plaanidest kosmoses.
Seos õppekava üldosaga: aitab omandada õpipädevust, väärtuspädevust ja arendab huvi loodusteaduste kui uusi teadmisi ja lahendusi pakkuva kultuurinähtuse vastu, õpipädevuste arendamisel omandavad õpilased oskused leida loodusteaduslikku infot, sõnastada probleeme ja uurimisküsimusi.
Seos õppekavaga: füüsika ainekava: mehaanika, kehade vastastikmõju - gravitatsioon; päikesesüsteem; raskusjõud. Seostab vastavaid loodusteaduslikke teemasid, probleeme ja küsimusi, tuginedes loodusteaduslikele teadmistele, teeb tõendusmaterjalide põhjal järeldusi ja otsustusi. Kinnistab seoseid kosmosetehnika arendamise ja tänapäeva tipptehnoloogia maapealsete rakenduste vahel.
Programmi käik:
Sissejuhatus: loeng kosmosetehnika alused, raketifüüsika.
Teema arendus: vestlus - kosmoselendude ajalugu ja tänane päev, videoloeng, arutelu - elamine kosmoselaevas, planetaariumiprogrammide ja aplikatsioonide kasutamine satelliitide asukoha määramiseks.
Kokkvõte: mõttevahetus - satelliitide kasutamine igapäevaelus ja inimkonna uued projektid tulevikus.
Vahendid: planetaariumiprogramm
Otsingusõnad: avakosmos, kosmoselend, satelliit, gravitatsioon, päikesesüsteem, raskusjõud, energia.
Maksumus: Pernova Hariduskeskuse hinnakirja alusel
Maksumus: Pernova Hariduskeskuse hinnakirja alusel
Viimati uuendatud:
20.03.2020