

Koolis läbiviidavas õppeprogrammis uuritakse Eesti looduse mitmekesisust erinevates organismirühmades (selgroogsed ja selgrootud loomad, taimed, seened), unustamata ka kivististena säilinud, varasemate geoloogiliste ajastute looduspärandit. Õpilased saavad väikestes gruppides töötades läbida 90 minuti jooksul meie elurikkust ja looduskaitset eri nurkade alt tutvustavaid tegevuspunkte. Tegevuspunktide keskmes on arendavad praktilised ülesanded õppevahenditega (topised, kivistised, herbaarlehed, loodushelid jms) loodusmuuseumi õppekogudest. Tunni lõpetab teemasid kinnistav arutelu.
Õpipädevused:
Õpitulemused:
Seos õppekavaga ja ainetevaheline lõiming:
1) Bioloogia III kooliastmes: 2.2.4.9. Ökoloogia ja keskkonnakaitse, 2.2.4.2. Selgroogsete loomade tunnused, 2.2.4.5. Taimede tunnused ja eluprotsessid, 2.2.4.6. Seente tunnused ja eluprotsessid;
2) Läbiv teema: keskkond ja jätkusuutlik areng.
Juhis õpetajale:
Palume õpetajal programmis osaleda ning toetada programmi läbiviijat ja õpilasi.
Klassiruumis peaksid olemas olema liigutatavad lauad ja toolid, arvuti ja projektor, võimalusel kraanikauss ja prügikast. Õpilastel tuleks varuda kolme õpilase kohta üks kirjutusvahend ja üks internetiühendusega nutitelefon.
Sihtgrupp:
Kestus:
Grupi suurus:
Toimumise aeg:
Hind:
Lisainfo:
150€ üks programm, väljaspool Tallinna asuvatele koolidele lisandub transpordi tasu
Läbiviimise koht:
Maakond:
Keskus:
Otsekontakt:
6 411 739
Programmi läbiviija:
Keel:
Pikk kirjeldus:
Programm toimub koolis. Kooli ruumidesse luuakse 9 interaktiivse tegevuskeskusega loodusmuuseumi õppekogudel põhinevat näitus-laborit, mille juurde kuuluvad õppematerjalid ja -vahendid. Programmi viib läbi loodusmuuseumi õpetaja.