
Kuidas õpetada ringmajanduse põhimõtteid? Siit leiad Videod Õppemoodulid Juhised õpetajale ja õpilasele praktilised ülesanded ja töölehed.

Õpetaja käsiraamat koosneb neljast peatükist, mis keskenduvad erinevatele teemadele: saasteained toidus; toidu olelusring ja keskkonnamõju; toidu, tervise ja keskkonnaga seotud mõistlike valikute tegemine ning Läänemeri ja toidu tootmine. Materjal sisaldab juhendeid õpetajale ning töölehti ja rühmatööülesandeid õpilastele. Õppevahendid põhinevad projekti FOODWEB - Läänemere keskkond, toit ja tervis: harjumustest teadlikkuseni” raames koostatud veebirakendustel ja muudel materjalidel, mis on tasuta kättesaadavad veebilehel.
Ülesannete kogumik on mõeldud eelkõige keskkondlike orienteerumiste korraldamiseks, kuid ülesandeid saab kasutada ka muudeks tegevusteks.
Mis on keskkondlik orienteerumine? See on kaardi abil liikumine ning kontrollpunktide otsimine maastikul või linnakeskkonnas. Igas kontrollpunktis ootab osalejat keskkonnateemaline käeline või tekstiline ülesanne. Keskkondlik orienteerumine on hea moodus ühendada värskes õhus liikumine ja teadmiste omandamine interaktiivsel ning huvitaval moel.