placeholder
Sihtgrupp: 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium, Täiskasvanud
Lühikirjeldus:

TÖÖLEHT

 

 

ahh soo
Eestimaa Looduse Fond
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium, Täiskasvanud
Lühikirjeldus:

Eestimaa Looduse Fond (ELF) esitleb üheksast õppefilmist koosnevat seeriat „Ah soo!”, mis tutvustab mängulises võtmes soo eri tahke. 

Filmid on loodud õppetööd toetavaks materjaliks, kuid sobivad vaatamiseks ka teistele soohuvilistele. Iseäranis hästi sobivad filmid vaatamiseks alates viiendast klassist, mil käsitletakse soid õppekavas kõige põhjalikumalt. Filmide ülesehitus on õpetlik-arutlev, klippide pikkus jääb 4-15 minuti vahele ning kõik filmid lõppevad paari kinnistava lausega.

Maakond: Tartumaa
placeholder
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium, Täiskasvanud
Lühikirjeldus:

Tee teadlik valik ning külasta esmajoones mõnd taaskasutuspoodi.  Puhtad, vähe kulunud ja terved riided, jalanõud, aksessuaarid, kodutekstiili ja käsitööd, mis ei ole topilised, välja veninud, määrdunud ega lootusetult kortsus saad annetada kohalikule head tegevale organisatsioonile. Samuti on võimalik neile annetada toimivat koduelektroonikat koos vajalike lisadega (näit. televiisor koos puldiga) ning võimalusel koos kasutusjuhendiga.

placeholder
Lühikirjeldus: https://youtu.be/s4Ig5XivbBk
placeholder
Lühikirjeldus: Mida teha lapsega, kes keeldub söömast? Olgu kuitahes tervislik, looduslik või väidetavalt maitsev - ta ütleb ikka, et ma ei söö ja punkt. Valed ostuotsused toidupoes ja ebaõige toitumine on aga koormuseks keskkonnale ning kahjulik meie tervisele. Toiduvalikute puhul on selge: mida lapsena ei õpi, seda täiskasvanuna ei tea ja nii saab valest söömisharjumusest suur isiklik ökojalajälg. Budõlinite perele tuleb külla ajakirja Cremé peakokk Margit Kirsipuu. Koos peretütar Malenaga seotakse põlled ette ja valmistatakse lihtsast ja kodusest toorainest imemaitsvad road. Saatejuht Lisette Kampus.


Arst-psühhiaater Kerstin Kõiva ütles, et toitumishäireid on võimalik ära hoida, kui õpetada normaalset toitumist juba lapseeas. "Toitumisharjumused kujunevad välja varajases lapseeas. Kui need on valesti kujunenud, siis suuri muutusi on teismeliseeas raske teha," lausus Kõiva.