
Mättakujulised meeltekohvrid on looduse vahendamise komplekt metsa-, raba- ja rannikukoosluste tutvustamiseks lastele ning täiskasvanutele.
Õppematerjal on koostatud Riisa raba, Puhtu salumetsa ja Matsalu rannikumaastike näitel, pakkudes looduse vahendajatele ning õpetajatele tuge nende paikade, aga ka üldisemalt koosluste tutvustamisel.
Elulised näitvahendid, taktiilsed piltkaardid ja maketid annavad võimaluse kasutada erinevaid meeli. Õppevahend on kasutatav nägemis- ja kuulmispuudega inimestele.

Rannaniidukohver kaasaskantava ekspositsioonina võimaldab tutvustada Eesti rannaniite ja nende elustiku komponentide olulisust ökosüsteemi toimimisel, sealhulgas inimese tegevuse olulisust ja vajalikkust. Tutvustab sõnnikuga seotud elustikku ja protsesse ja aitab teadvustada karjatamise ja sõnniku tähtsust ökosüsteemide toimimises rannaniidu näitel.

Õppematerjalid on koostatud õppeprogrammi “Muld ja pinnakate” läbiviimiseks TTÜ Särghaua õppekeskuses. Õppeprogramm annab võimaluse läbi praktilise tegevuse uurida mulda kui olulist elukeskkonda ning saada teadmisi mulla tekkest ja koostisest.

Õppematerjalid on koostatud õppeprogrammi “Kivimid ja mineraalid” läbiviimiseks Särghaua õppekeskuses.
Õppematerjalid sisaldavad töötubade infomaterjale, töölehti, kiviringe mängu ja e-testi.

Õppematerjalid on koostatud õppeprogrammi "Elu areng ja fossiilid" läbiviimiseks TTÜ Särghaua õppekeskuses. Programmi käigus uuritakse, kuidas kogutakse teadmisi minevikus Maal elanud loomade ja teiste organismide kohta. Samuti saab programmis osaleja ülevaate Eestis leiduvatest fossiilidest. Programmi viimases osas saavad osalejad proovida fossiilide prepareerimist ja meisterdada valmis enda trilobiidimudeli.