
Esimene Androidi operatsioonisüsteemiga nutitelefonis või tahvelarvutis töötav rakendus, mis aitab määrata ja lähemalt tundma õppida 71 Eesti kojaga maismaatigu. Tigude liigid on jagatud vastavalt koja kujule kolme alagruppi: kuhikjad, lapikud ja piklikud teod. Määramisabi pakuvava fotod ja joonistused kodadest, samuti kodade liigitunnuste pildilised seletused. Eesti Looduse teoaabits on tasuta allalaetav Google Play veebipoest.

Siit leiab õpetaja või juhendaja igaks aastaajaks temaatilisi töölehti, mille abil rabades läbiviidav õuesõpe atraktiivsemaks muuta.

Õppematerjal annab ülevaate Taevaskoja loodusest ning selle eripärast läbi mängulise tegevuse. Praktikum sisaldab informatsiooni GPS-i kasutamise kohta matkal ning töölehti, töökäiku ja tööjuhendeid. Võtmesõnad: GPS, orienteerumine, liivakivipaljand, maastikukaitseala, koobas, ürgorg. Käesolev praktikum on koostatud projekti õppelaagri „Ürgloodus ja inimene“ raames ning on mõeldud abistavaks materjaliks Ahja jõe ürgoru tutvustamisel õpilastele.

Loodusheli.ee õppekeskkonnas saab kuulata erinevate loomarühmade esindajate tekitatud hääli - linnulaulu, ritsikate siristamist, konnade krooksumist ja paljusid muid helisid. Lisaks rühmade ja liikidepõhisele esitusele pakub see leht ka erinevate looduskeskkondade salvestusi, kus korraga võime kuulda mitmete sellele kooslusele iseloomulike liikide hääli. Loodusheli.ee keskkond võimaldab ka viktoriinide läbiviimist, nii registreeritud võistkondadele kui vaba osalusega. Kooliprogrammis kasutamiseks sobivad nii temaatilised viktoriinid kui interaktiivsed ülesanded.