
Koolituse „Põllumajandusmaastikud ja kestliku arengu haridus“ materjalide kogumik, mis käsitleb Eestis kasvatavaid põllumajanduskultuure, nende mõju mullastikule ja jätkusuutlikkust põllumajanduses.

Looduse mitmekesisuse õppekogumik on abiks looduse uurimisel ja vaatlemisel maismaakooslustes: metsades, niitudel ja soodes.
Õppekogumik sisaldab järgmisi osi:
- töölehed ülesannetega õppetegevuse korraldamiseks;
- määramistabelid (loomade tegevusjäljed, mullaelustik, linnud ja imetajate koljud);
- juhend koosluste mitmekesisuse vaatlemiseks ja uurimiseks;
- näited Eesti maismaakooslustest.
Selgunud on 2020. aasta tegijad looduses! Kas teadsid, et aasta loomaks valiti nahkhiir, linnuks tuttpütt ja orhideeks soo-neiuvaip? Vaata aasta tegijaid tutvustavalt infolehelt järele, kes või mis on aga 2020. aasta liblikas, puu, seen, sammal, muld ja kala.

Erodeeritud mullad moodustavad u 1,2% kogu Eesti maafondist, suurem on nende osakaal põllu- majandusmaal (u 3,1%). Rohkesti leidub neid Otepää, Haanja ja Karula kõrgustikul, samuti Kagu-Eesti lavamaal (Tartu, Põlva, Vastseliina), vähemal määral Sakala kõrgus- tiku ümbruses (Viljandi, Abja, Tõrva) ja Pandivere kõrgustikul.

Lehola Keskkonnahariduskeskusest ja Pirita-Kose keskkonnahariduse õpitoast on võimalik laenutada keskkonnateemalisi õppematerjale. Laenutamine on Tallinna lasteaedadele ja koolidele tasuta. https://elaenutus.leholakhk.edu.ee/