ahh soo
Eestimaa Looduse Fond
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium, Täiskasvanud
Lühikirjeldus:

Eestimaa Looduse Fond (ELF) esitleb üheksast õppefilmist koosnevat seeriat „Ah soo!”, mis tutvustab mängulises võtmes soo eri tahke. 

Filmid on loodud õppetööd toetavaks materjaliks, kuid sobivad vaatamiseks ka teistele soohuvilistele. Iseäranis hästi sobivad filmid vaatamiseks alates viiendast klassist, mil käsitletakse soid õppekavas kõige põhjalikumalt. Filmide ülesehitus on õpetlik-arutlev, klippide pikkus jääb 4-15 minuti vahele ning kõik filmid lõppevad paari kinnistava lausega.

Maakond: Tartumaa
soovaimul külas
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste
Lühikirjeldus:

Võluviiskudega soovaim Eesti looduse kõige suuremaks rikkuseks on ürgvanad rabad. Haruldased maastikud, kus ümberringi laiub pehme roheline sammal, kasvavad kidurad ja kõverikud männipuud, kus päikesehelgis virvendavad mustavad veesilmad ning nina kõditab mõrkjas sookailulõhn. Kuid rabade ilu pole kergesti kättesaadav. Rabas käimine tahab loodusega harjumist. Raba on nagu muinasjutt, mille salapärane ilu avaneb kõige paremini koidikul või päikeseloojangul – siis, kui läbi udu hingitsev päike paneb elama kõik värvid ja varjud, lõhnad ja hääled.

raba
Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium
Lühikirjeldus:

Keskkonnaameti poolt väljatöötatud sooteemalised õppeprogrammid ja töölehed.

    turbakohvri sisu
    Sihtgrupp: 1-3 klass I kooliaste, 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium
    Lühikirjeldus:

    Turbakohver on Keskkonnaameti poolt koolidele laenutatav õppevahendite komplekt, mis on koostatud soode, selle elustiku tutvustamiseks ja loodusnähtuste selgitamiseks sisetingimustes. Komplekti sihtgrupiks on II - III kooliastme õpilased ja selle kasutamine põhineb õpilaste praktilisel osalemisel. Komplekt sisaldab näiteks Eesti soodes kasvavate tavalisemate taimeliikide herbaareksemplare, turbaproove katseklaasides, turba näidiseid mikroskoobis või luubiga vaatamiseks, juhendmaterjale õpetajale, töölehti õpilastele ja nii mõndagi muud. Näidismaterjalid on kogutud Lõuna-Eestist soodest.  

    Maakond: Jõgevamaa