
Õppematerjalid on koostatud õppeprogrammi “Eesti geoloogiline ehitus ja maavarad” läbiviimiseks Särghaua õppekeskuses. Õppematerjalid sisaldavad töötoa infomaterjale, praktiliste tööde läbiviimise juhendeid ning töölehti. Antud õppematerjali ja kooliprogrammis omandatu põhjal on võimalik testida oma teadmisi e-testiga.
Õppematerjalid on koostatud õppeprogrammi “Maavarad – uurimine, kasutamine ja keskkonnahoid” läbiviimiseks TTÜ Särghaua õppekeskuses. Õppematerjale on võimalik kasutada ka üldhariduskoolides või loodushariduskeskustes kohandades neid vastavalt olemaolevatele õppevahenditele ja õpikeskkonnale. Õppematerjalid sisaldavad töötoa infomaterjale, praktiliste tööde läbiviimise juhendeid ning töölehti. Töötoa infomaterjalid võimaldavad arutada, mis tingimustel saab ühest maapõues levivast kivimist/mineraalist maavara ning mis tingimustel on võimalik ja tasuv seda kaevandada. Mis on maavara kasulik komponent, mis määrab maavara tootmise ja kasutamissuunad.

Õppematerjalid on koostatud õppeprogrammi “Muld ja pinnakate” läbiviimiseks TTÜ Särghaua õppekeskuses. Õppeprogramm annab võimaluse läbi praktilise tegevuse uurida mulda kui olulist elukeskkonda ning saada teadmisi mulla tekkest ja koostisest.

Keskkonnaameti poolt väljatöötatud sooteemalised õppeprogrammid ja töölehed.

Taskuraamat on heaks saatjaks siis, kui on plaan minna tutvuma soos kasvavate taime- ja seeneliikide, seal elutsevate selgrootute ja lindudega. Kõikide liikide tutvustusi illustreerib foto. Huvilised saavad teada, kuidas soo areneb ning mis on madalsoo, siirdesoo ja kõrgsoo. Taskuraamatu raskusaste vastab eelkõige põhikooli nooremale ning keskmisele vanusgrupile, kuid avastamisrõõmu leiavad siit vanemad ning pilte on sobiv vaadata ka noorematel huvilistel. Taskuraamatu kiletatud lehed muudavad raamatu niiskuskindlaks ning selle võib õue kaasa võtta sõltumata aastaajast.