
Vikroriin "Peipsi randade elurikkus" sisaldab Peipsi elurikkuse ja keskkonnaga seotud küsimusi ja lühilugusid.

Taimetervise rändnäitusest on saadaval virtuaalne versioon ning sellega kaasas käivad materjalid ja tööülesanded, mis on mõeldud õpilastele lahendamiseks.
Kursuse leidmiseks õpilasena tuleb minna aadressile taimekool.agri.ee ja valida "Logi sisse külalisena". Kursuse nimi on "Teadmisi taimetervisest". Kursuse materjalide seas leidub nii taimeterviseteemalise rändnäituse sisu kui ka ülesanded lahendamiseks (ilma vastusteta), lisaks ka kasulikke videoid.
Kõiki infopaneele sisaldav rändnäitus (8 roll-up paneeli) on võimalik tellida enda kooli, asutusse või üritusele, lisainfo aadressil taimeterviseaasta@pta.agri.ee.
Õpetajatele mõeldud materjalid on keskkonnas MEM Cloud, kust saab kätte ka ülesannete vastused. Sellele keskkonnale ligipääsu saamiseks tuleb võtta ühendust meilitsi aadressil taimeterviseaasta@pta.agri.ee.

Looduse mitmekesisuse õppekogumik on abiks looduse uurimisel ja vaatlemisel maismaakooslustes: metsades, niitudel ja soodes.
Õppekogumik sisaldab järgmisi osi:
- töölehed ülesannetega õppetegevuse korraldamiseks;
- määramistabelid (loomade tegevusjäljed, mullaelustik, linnud ja imetajate koljud);
- juhend koosluste mitmekesisuse vaatlemiseks ja uurimiseks;
- näited Eesti maismaakooslustest.

Vabavaralise audiovisuaalse audiogiidi eesmärk on pakkuda Pernova Loodusmaja kodulehe/ maja külastajale elamuslikku ja õpetlikku ülevaadet 3 erineva kliimavöötme taimedest ning nende tähtsusest looduses neljas erinevas keeles (eesti, vene, soome, inglise).
Õppematerjalis omandatud teadmisi saab kontrollida töölehtede abil. Töölehed on loodud erinevatele kooliastmetele ja seotud RÕK-ga.
Õppematerjali loomist rahastas Keskonnainvesteeringute Keskus ja Pärnu Linnavalitsus.

Rannaniidukohver kaasaskantava ekspositsioonina võimaldab tutvustada Eesti rannaniite ja nende elustiku komponentide olulisust ökosüsteemi toimimisel, sealhulgas inimese tegevuse olulisust ja vajalikkust. Tutvustab sõnnikuga seotud elustikku ja protsesse ja aitab teadvustada karjatamise ja sõnniku tähtsust ökosüsteemide toimimises rannaniidu näitel.