
Looduse mitmekesisuse õppekogumik on abiks looduse uurimisel ja vaatlemisel maismaakooslustes: metsades, niitudel ja soodes.
Õppekogumik sisaldab järgmisi osi:
- töölehed ülesannetega õppetegevuse korraldamiseks;
- määramistabelid (loomade tegevusjäljed, mullaelustik, linnud ja imetajate koljud);
- juhend koosluste mitmekesisuse vaatlemiseks ja uurimiseks;
- näited Eesti maismaakooslustest.

Vabavaralise audiovisuaalse audiogiidi eesmärk on pakkuda Pernova Loodusmaja kodulehe/ maja külastajale elamuslikku ja õpetlikku ülevaadet 3 erineva kliimavöötme taimedest ning nende tähtsusest looduses neljas erinevas keeles (eesti, vene, soome, inglise).
Õppematerjalis omandatud teadmisi saab kontrollida töölehtede abil. Töölehed on loodud erinevatele kooliastmetele ja seotud RÕK-ga.
Õppematerjali loomist rahastas Keskonnainvesteeringute Keskus ja Pärnu Linnavalitsus.

Rannaniidukohver kaasaskantava ekspositsioonina võimaldab tutvustada Eesti rannaniite ja nende elustiku komponentide olulisust ökosüsteemi toimimisel, sealhulgas inimese tegevuse olulisust ja vajalikkust. Tutvustab sõnnikuga seotud elustikku ja protsesse ja aitab teadvustada karjatamise ja sõnniku tähtsust ökosüsteemide toimimises rannaniidu näitel.

Kas teadsid, et aasta loomaks valiti kobras, linnuks öösorr ja orhideeks lehitu pisikäpp? Vaata aasta tegijaid tutvustavalt infolehelt järele, kes või mis on aga 2019. aasta liblikas, puu, seen, sammal ja muld.

Õppematerjalid on koostatud õppeprogrammi “Evolutsiooni tõendid” läbiviimiseks Särghaua õppekeskuses. Õppematerjalid sisaldavad infomaterjale, praktiliste tööde läbiviimise juhendeid ning töölehti. Antud õppematerjali ja kooliprogrammis omandatu põhjal on võimalik testida oma teadmisi e-testiga.