Teema
Sihtgrupp
Keskus
Keel
Formaat

Projekti PACKGDEPO õppematerjalid koosnevad kahest osast: Powerpoint esitlus ja juhendmaterjal. Õpetaja saab ise materjali muuta ja täiendada. Esitluses on slaidid, mille abil õpilasi teavitada ja algatada arutelu. Iga slaidi all on märkmed taustinfo ja tegevusjuhenditega õpilastele. Sama teave, mis märkmetes, on slaidide kaupa juhendmaterjalis. Osa õpilaste tegevusjuhendeid on märkmetes esitamiseks liiga pikad või nõuavad printimist. Nende kohta on märkmetes viide “vt õpetaja juhiste fail” ning need leiab ainult juhendmaterjalist. Kuigi tegevused on väljaprinditavad, võiks sobival juhul pigem paberit kokku hoida ja ülesannet seinale näidata. Õppematerjal on koostatud viiel teemal: Plastpakend, pandipakend, tekstiilijäätmed, ühekorraplast, ringmajandus.
Loodusmäng põhineb 1692-el allakirjutanu lühilooduspalal ja iga lugu esitletakse ja küsitakse asjakohane küsimus iga loo kohta ning nii pannakse tegelik loodustunnetus ja loodusteadmised proovile. Võistkonnad või persoonid vastavad. Iga loo vastust ka kommenteeritakse ja on ka arutelu-diskussioon. Saab võistelda persooniti ja võistkonniti. Selguvad võitjad. Esitletakse kokku ükshaaval 14 lugu, küsitakse iga loo järel loo kohta vastav küsimus ja Mäng kestab kokku 45 minutit - 1 tund. Tegu on nagu mälumänguga, aga lood -küsimused-vastused-kommentaarid, ei ole raamatust võetud, vaid pärinevad ühe inimese sulest ja lugude isiklikust varamust. Lood on lühidad ja kuulatavad ning jäävad hästi meelde.

Kogumik tutvustab Unesco ühendkoolide võrgustiku tegevust ja eesmärke Eestis, tuues näiteks viimase kahe õppeaasta keskkonna- ja maailmahariduslikud tegevused koolidele. Unesco ühendkoolide võrgustik annab võimaluse üle mere kogemusi jagada, leida sõpruskoole, koolitada õpetajaid, pakkuda õpilastele rahvusvahelisi laagreid, konkursse, viktoriine, konverentse ja teisi õpivõimalusi.
Kogumik sobib lugemiseks õpetajatele ja haridustöötajatele, kes alles tunnevad huvi võrgustiku tegevuse ja väljundite vastu, aga ka juba liitunud haridusasutustele, kes näevad kogumikus enda tehtud tööd viimase kahe õppeaasta lõikes.

Koolituse „Soomaastikud ja kestliku arengu haridus“ materjalide kogumik, mis keskendub Eesti soomaastike rollile meie looduses, inimtegevuse mõjule, soode taastamise vajalikkusele ja soo uurimisega seotud vahenditele.

Koolituse „Meri ja kestliku arengu haridus“ materjalide kogumik, mis käsitleb Eesti kohalikust vaatenurgast Läänemeres toimuvaid muutusi elurikkuse, kliimamuutuste, reostuse ja ökosüsteemiteenuste kontekstis ning selle seoseid inimtegevusega.