
Kogumik tutvustab Unesco ühendkoolide võrgustiku tegevust ja eesmärke Eestis, tuues näiteks viimase kahe õppeaasta keskkonna- ja maailmahariduslikud tegevused koolidele. Unesco ühendkoolide võrgustik annab võimaluse üle mere kogemusi jagada, leida sõpruskoole, koolitada õpetajaid, pakkuda õpilastele rahvusvahelisi laagreid, konkursse, viktoriine, konverentse ja teisi õpivõimalusi.
Kogumik sobib lugemiseks õpetajatele ja haridustöötajatele, kes alles tunnevad huvi võrgustiku tegevuse ja väljundite vastu, aga ka juba liitunud haridusasutustele, kes näevad kogumikus enda tehtud tööd viimase kahe õppeaasta lõikes.

Käesolev kogumik tutvustab valikut Mulgimaa Karksi kihelkonna põlistest looduslikest pühapaikadest ja jagab soovitusi nende külastamiseks.

ülevaatlik kogumik UNESCO ühendkoolide võrgustiku tegevustest aastatel 2018-2019. Kogumik tutvustab toimunud üritusi ja koolides tähistatud teemapäevi, Läänemere projekti harrastusteaduslikke programme (lindude ökoloogia programm, jõevaatluste programm, fenomenoloogiliste vaatluste programm, vee- ja õhukvaliteedi programm ning rannikuvaatluste programm). Samuti annab ülevaate maailmahariduslikest tegevustest ja kestliku arengu haridusest Eestis ning rahvusvahelistest koostöö üritustest nagu laagrid, viktoriinid, reisid, matked, jne. Enda kogemusi ja muljed edastavad paljude osalenud koolide õpilased, õpetajad ja võrgustiku koordinaatorid ise.

Keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) ning Tallinna Ülikooli haridusuuenduse tippkeskuse toel toimunud koolitusprojekti “Formaal- ja mitteformaalhariduse asutuste ja ülikoolide koostöö säästva arengu hariduse õppeprogrammide ettevalmistamiseks ja kvaliteedi monitoorimiseks – pilootprojekt” eesmärkideks oli tõhustada riikliku õppekava läbiva teema “Keskkond ja jätkusuutlik areng” täitmist formaal- ja mitteformaalhariduse õppeasutuste koostöös. Projekti käigus arendati ülikoolide õppejõudude-teadurite (Elina Malleus, Grete Arro, Liisa Puusepp, Mihkel Kangur) kaasabil õpetajate ja keskkonnahariduskeskuste juhendajate koostöö oskuseid teaduspõhiste säästva arengu haridust toetavate õppeprogrammide- ja materjalide ettevalmistamisel.

Tähistamaks Läänemere Projekti 30. tegevusaastat kogus Tartu loodusmaja nii Eesti kui teiste riikide BSP-koolidelt projektiga seotud häid näiteid: praktiliste tööde ja vaatluste juhendeid, koostöökogemusi, õppekäikude, konkursside ja sündmuste kirjeldusi jpm.