
See on keskkonnateemaline kaardimäng, kus võitjaks tuleb see, kes sordib pakendid õigetesse kogumiskonteineritesse.

Mida enam kasvab keskkonnateadlikkus, seda targemad ja säästvamad me püüame oma igapäevavalikutes olla. Ent kas kõik meie tegevused on targad ja keskkonnasõbralikud? Kas suudame hoomata meie tegevuse tervikpilti, mis koosneb nii soojuse, transpordi, elektriseadmete, toidu, vee, jäätmete ja heaoluteenuste tarbimisest? Õppevahend on magnettahvel, millel õpilased saavad anda punkte neljale tüüpilisele Eesti leibkonnale.

Jäätmetekke vähendamise lauamäng lauamäng, kus võitjaks on see, kes jõuab esimesena finišisse ja on leidnud selle aja jooksul hulga võimalusi jäätmetekke vältimiseks ja vähendamiseks.

Õiglane kaubandus – kas loomulikult kulgev äri või kaubandusvorm, mille eest peab võitlema? „Põhja” ja „lõuna” vahel toimuvad kaubandussuhted on suureks probleemiks arengumaadele, mis on tekitanud ulatuslikke probleeme kohalikele kogukondadele, nende toimetulekule, sage on inimõiguste eiramine, sotsiaalsete tagatiste puudumine, ulatuslikud keskkonnakahjud ja looduse hävitamine. Õppevahend esitab õiglase kaubanduse teemat neljas valdkonnas: banaani, puuvilla, kohvi ja kakao näitel.
„Alias” on seltskondlik sõnaseletusmäng, mida võib mängida nii ajaviiteks sõbraga kui ka rühmade vahel võistlusena. Siinne variant mängust on seente teemal.
Mõistekaartidel on kokku 186 erinevat mõistet (62 kaarti kolme mõistega, millest esimene on kõige kergem, teine keskmise raskusastmega ja kolmas kõige keerulisem).