Hüljes Pusa töövihik
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste
Lühikirjeldus:

Töövihikus antakse lastele ülevaade Läänemerest ja tema tähtsusest meie elus. Samuti tutvustatakse vee soolsuse ja mereprügi teemasid, Läänemere toiduahelat, kuidas valglal toimuv merd mõjutab, aga ka inimeste ja kliimamuutuste mõju merele. “Töövihik aitab lõbusate harjutuste abil lastel mõista mere rolli meie elus, isegi kui me seda iga päev tähele ei pane. Vihiku abil on hea selgitada, mida mere ääres tohib teha ning kuidas saame ise aidata kaasa, et meie kodumeri jääks puhtaks,” ütles Keskkonnaministeeriumi merekeskkonna osakonna nõunik Eda Andresmaa, kes on töövihiku üks koostajatest.

„Hüljes Pusa töövihik“ valmis ADRIENNE projekti raames ning Tartu Ülikooli Eesti mereinstituudi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös. 

Maakond: Harjumaa
Porgand Piia seiklused
Siiri Jüris
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste
Lühikirjeldus:

 

Porgand Piia seiklused (40 lk, 2021) räägib loo porgandist nimega Piia – millises keskkonnas ja kuidas ta kasvab. Samuti annab raamat infot ja praktilisi juhiseid, kuidas märgata ja hoida enda ümber elurikkust ning miks see on vajalik. Praktiline raamat on mõeldud lasteaia õpetajatele ja –lastele, samuti ka algklasside õpetajatele ja õpilastele.

Trükis aitab kaasa ja toetab koolieelsete lasteasutuste riikliku õppekava ja põhikooli riikliku õppekava eesmärkide täitmist, sh aitab edendada õuesõppe võimalusi.

Raamatu teksti autor on Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Anne Luik, illustratsioonid joonistas Siiri Jüris. Raamatu väljaandmist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Raamat on tasuta ja seda on võimalik saada Eesti Maaülikooli Mahekeskusest, e-mail: mahekeskus[A]emu.ee

 

Maakond: Tartumaa
Alida.Vesi
Sihtgrupp: Lasteaed, 1-3 klass I kooliaste
Lühikirjeldus:

Õppematerjal 5- 8 aastastele tutvustamaks globaalse kodakondsuse ja vee tähtsuse teemat. 

placeholder
Sihtgrupp: Gümnaasium, Täiskasvanud
Lühikirjeldus:

Hea keskkonnaseisundi saavutamiseks või säilitamiseks on vaja jälgida ja hinnata selle muutusi, mõjureid ning trende. Keskkonnaandmestiku saamise peamiseks allikaks on keskkonnaseire. Keskkonnaseire raames kogutav andmestik on aluseks keskkonnameetmete kavandamisel, elluviimisel ning korrigeerimisel. Mida usaldusväärsem on kogutav keskkonnainfo, seda adekvaatsemalt saab hinnata keskkonnaseisundit ning paremini planeerida keskkonnameetmeid.

Maakond: Harjumaa
tarbimisjuhend
Sihtgrupp: 4-6 klass II kooliaste, 7-9 kl III kooliaste, Gümnaasium, Täiskasvanud
Lühikirjeldus:

Generation Awake on Euroopa Komisjoni loodud kampaania, et rõhutada seda, mida igaüks meist saab igapäevases elus teha vee, energia ja muude loodusvarade säästmiseks ning jäätmete vähendamiseks.