
Läänemere liikide määramiskomplekt koosneb tavalisemate Eesti rannikuvees esinevate vetikate, õistaimede ja selgrootute pildikaartidest ning määramislehtedest. Määramislehed on mõeldud toetama Unesco ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti kodanikuteaduse programmide rannikuvaatlusi, aga neid on oodatud kasutama kõik huvilised.

Kogumik tutvustab Unesco ühendkoolide võrgustiku tegevust ja eesmärke Eestis, tuues näiteks viimase kahe õppeaasta keskkonna- ja maailmahariduslikud tegevused koolidele. Unesco ühendkoolide võrgustik annab võimaluse üle mere kogemusi jagada, leida sõpruskoole, koolitada õpetajaid, pakkuda õpilastele rahvusvahelisi laagreid, konkursse, viktoriine, konverentse ja teisi õpivõimalusi.
Kogumik sobib lugemiseks õpetajatele ja haridustöötajatele, kes alles tunnevad huvi võrgustiku tegevuse ja väljundite vastu, aga ka juba liitunud haridusasutustele, kes näevad kogumikus enda tehtud tööd viimase kahe õppeaasta lõikes.

Juhendmaterjal on mõeldud õpetajatele, koolijuhtidele, koolitajatele jt haridustöötajatele, kes otsivad võimalusi õpilaste ja kogukondade kaasamiseks prügimajanduse ja jäätmekäitluse alasesse tegevusse ja teavitustöösse, laiemalt kestlikku arengut toetavasse haridusse.

Määramisleht kirjeldab gruppide kaupa 12 Eestis levinud samblikuliigi tundlikkust happelise ja tolmu saastatuse vastu. Määramisleht on algselt loodud Läänemere Projekti korraldatava rahvusvahelise õhukvaliteedi kuu raames toimuva samblike loodusvaatluse abimaterjaliks.

ülevaatlik kogumik UNESCO ühendkoolide võrgustiku tegevustest aastatel 2018-2019. Kogumik tutvustab toimunud üritusi ja koolides tähistatud teemapäevi, Läänemere projekti harrastusteaduslikke programme (lindude ökoloogia programm, jõevaatluste programm, fenomenoloogiliste vaatluste programm, vee- ja õhukvaliteedi programm ning rannikuvaatluste programm). Samuti annab ülevaate maailmahariduslikest tegevustest ja kestliku arengu haridusest Eestis ning rahvusvahelistest koostöö üritustest nagu laagrid, viktoriinid, reisid, matked, jne. Enda kogemusi ja muljed edastavad paljude osalenud koolide õpilased, õpetajad ja võrgustiku koordinaatorid ise.