
Aktiivõppeprogrammis jagatakse õpilasgrupp jaotatakse viide rühma, millest igaüks tutvub süvitsi ühe alateemaga. Lahendada tuleb ette antud ülesandeid ning oma valdkonna olulisemad faktid teistele ette kanda. Ettekannet abistab ise joonistatud poster. Palju tuleb kasutada loovat mõtlemist ning vastuseid tuleb otsida erinevatest allikatest, näiteks postritelt või arvutist.

2019. aasta suvel tegi TÜ Tartu observatoorium koostöös raadio Elmari ja Keskkonnainvesteeringute Keskusega raadiosaadet "Maa (e)est!" Saatesarja eesmärk on suurendada keskkonnateadlikkust. Saadetes käsitletakse muuhulgas kaugseire rolli keskkonnakaitseküsimustes. Päevakajaliste ja põletavate teemade üle arutlevad kolm või neli poolt: avaliku elu tegelane, Tartu observatooriumi kaugseireteadlane, saatejuht ja võimalusel ka keskkonnakaitse spetsialist.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse abil on Tartu Observatooriumi teadlased kokku pannud näituse tutvustamaks ökoloogilise tasakaalu olulisust läbi kaasaegse kosmosetehnoloogia rakenduse- satelliitkaugseire. Rändnäitus koosneb 5 riputatavast postrist, mille mõõtmed on 1m*1,2m ja 5 roll-up stendist. Rändnäitust toetavad estikeelsed videod koos töölehtedega.

Aktiivõppeprogrammi läbima tulnud õpilased jagatakse viide rühma, millest igaüks tutvub süvitsi ühe alateemaga. Lahendada tuleb ette antud ülesandeid ning oma valdkonna olulisemad faktid teistele ette kanda. Ettekannet abistab ise joonistatud poster. Palju tuleb kasutada loovat mõtlemist ning vastuseid tuleb otsida erinevatest allikatest, näiteks postritelt või arvutist.

Aktiivõppeprogrammi läbivad õpilased jaotatakse viide rühma, millest igaüks tutvub süvitsi ühe alateemaga. Lahendada tuleb ette antud ülesandeid ning oma valdkonna olulisemad faktid teistele ette kanda. Ettekannet abistab ise joonistatud poster. Palju tuleb kasutada loovat mõtlemist ning vastuseid tuleb otsida erinevatest allikatest, näiteks postritelt või arvutist.