
Õpimapp Pärnu linna kujunemisest on mõeldud õpetajale abimaterjaliks, et tutvustada õpilastele Pärnu linna asutamist, kujunemist ja eksisteerimist linnana läbi aegade. Esimeses peatükis kirjeldab õpimapp esiajalugu, kus peateemaks on Eesti vanim asula Pulli asulas Pärnumaal. Õppekäiku aitab läbi viia Pärnu linna muuseumi püsiekspositsioon. Teine peatükk kirjeldab Vana-Pärnus ja Uue- Pärnu ajalugu. Õpimapis on toodud välja eraldi peatükkides: Pärnu kindluslinnana, Pärnu kaubanduslinnana, Pärnu kuurortlinnana. Teemadest on ka välja toodud kahte Pärnut ühendavate sildade ajalugu ja teater "Endla" peatükid.

Õpimapp „Linna pargid“ annab ülevaate parkidele iseloomulikust elukooslusest ja erinevatest pargitüüpidest Eestis. Õpimapp tutvustab Pärnu rannapargi imetajaid, pargile iseloomulikke puid ja linde. Õpimapp on loodud õppe eesmärgil Pärnus toimuva Pärnu Loodus- ja Tehnikamaja suvise õppelaagri jaoks.

Praktikumi eesmärk on äratada õpilastes huvi looduses matkamise ja geoloogia vastu ning anda esialgne ettekujutus maastike kujunemisest ja muutumisest. Õpe viikase läbi matkates. Matka juhend on koostatud 1. ja 2. kooliastme õpilastele. Võtmesõnad: settekivim, settimine, liivakivi, ürgorg, paljand.

Õppematerjal annab ülevaate Taevaskoja loodusest ning selle eripärast läbi mängulise tegevuse. Praktikum sisaldab informatsiooni GPS-i kasutamise kohta matkal ning töölehti, töökäiku ja tööjuhendeid. Võtmesõnad: GPS, orienteerumine, liivakivipaljand, maastikukaitseala, koobas, ürgorg. Käesolev praktikum on koostatud projekti õppelaagri „Ürgloodus ja inimene“ raames ning on mõeldud abistavaks materjaliks Ahja jõe ürgoru tutvustamisel õpilastele.

Tutvustada Ahja jõe ürgoru maastikukaitseala, selle peamisi loodusväärtusi, hüdroenergeetikat ning inimtegevuse mõju loodusele. Võtmesõnad: ürgorg, maastikukaitseala, hüdroenergia, paljand, koobas. Praktikum sisaldab õppematerjali, töökäiku, tööjuhiseid.