
Käesolev õppeprogramm tutvustab Eesti kuutkümmet kaitset vajavat elupaigatüüpi.

Kaardikomplekti eesmärgiks on tutvustada meie vanade parkide levinumaid puu- ja põõsaliike. Esindatud on kõik pärismaised ilupuudena kasutatavad puud-põõsad ja valik sagedamini esinevaid võõrliike. Kaarte on võimalik kasutada esimeseks tubaseks tutvumiseks meie uhkete puudega, uurimuslikus õppes, taimemäärajana liikide tundmaõppimisel nii klassiruumis kui looduses – pargis, metsas, puisniidul, aias.

Keskkonnaridusliku sisuga õppeklipp teemal “Elurikkus ja looduskaitse Eestis”. 2-5-minutiliste, lavastuslike lühifilmide ülesehitus on läbi kõikide teemade ühesugune: esimeses osas saab (ka üle võlli) nalja, lõpuosas esitab näitleja teemakohase teadusliku definitsiooni ning toob mõne näite.

Keskkonnaridusliku sisuga õppeklipp teemal “Eesti looduse arengulugu”. 2-5-minutiliste, lavastuslike lühifilmide ülesehitus on läbi kõikide teemade ühesugune: esimeses osas saab (ka üle võlli) nalja, lõpuosas esitab näitleja teemakohase teadusliku definitsiooni ning toob mõne näite.

KIK-i projekti nr 5661 "Väliõppepäevad: alvarid ja nende jätkusuutlik hooldamine põlislammastega" raames toimunud koolituse materjalid maalammastest ja nende genofondi säilitamise olulisusest Eestis.