
Õppeprogrammis tutvustakse kaugseire olemust ning selle erinevaid uurimisobjekte ning nähtusi. Programmi jooksul antakse ülevaade kaugseire teadusvaldkonnast ja rakenduste tulevikuperspektiivist. Isevalmistatud spektromeetriga uuritakse erinevate pindade kiirgus- ja neeldumisspektreid. Satelliit kaugseire võimaldab teadlastel jälgida meie planeet Maa tervislikku olukorda, likvideerida katastroofe kiiremini või neid ära hoida.
Õppematerjal on mõeldud kasutamiseks õpilasgrupiga, mis on jagatud viide rühma.

2019. aasta suvel tegi TÜ Tartu observatoorium koostöös raadio Elmari ja Keskkonnainvesteeringute Keskusega raadiosaadet "Maa (e)est!" Saatesarja eesmärk on suurendada keskkonnateadlikkust. Saadetes käsitletakse muuhulgas kaugseire rolli keskkonnakaitseküsimustes. Päevakajaliste ja põletavate teemade üle arutlevad kolm või neli poolt: avaliku elu tegelane, Tartu observatooriumi kaugseireteadlane, saatejuht ja võimalusel ka keskkonnakaitse spetsialist.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse abil on Tartu Observatooriumi teadlased kokku pannud näituse tutvustamaks ökoloogilise tasakaalu olulisust läbi kaasaegse kosmosetehnoloogia rakenduse- satelliitkaugseire. Rändnäitus koosneb 5 riputatavast postrist, mille mõõtmed on 1m*1,2m ja 5 roll-up stendist. Rändnäitust toetavad estikeelsed videod koos töölehtedega.

Õppeprogrammis tutvustatakse kosmosetehnoloogia olemust, selle erinevaid uurimisvaldkondi ja rakendusi ning mõju keskkonnale. Isevalmistatud raketi abil uuritakse raketilennu stabiilsust ja pikkust massist ja tasakaalu punktist tulenevalt.
Õppematerjal on mõeldud kasutamiseks õpilasgrupiga, mis on jagatud viide rühma.

Õppeprogrammi materjalide eesmärgiks on tutvustada satelliitide olemust, ehitust ja tööpõhimõtet. Tutvutakse programmeerimise ja lihtsamate elektriskeemide põhitõdedega ning dekodeeritakse satelliidi sõnum.
Õppematerjal on mõeldud kasutamiseks õpilasgrupiga, mis on jagatud viide rühma.