
2019. aasta suvel tegi TÜ Tartu observatoorium koostöös raadio Elmari ja Keskkonnainvesteeringute Keskusega raadiosaadet "Maa (e)est!" Saatesarja eesmärk on suurendada keskkonnateadlikkust. Saadetes käsitletakse muuhulgas kaugseire rolli keskkonnakaitseküsimustes. Päevakajaliste ja põletavate teemade üle arutlevad kolm või neli poolt: avaliku elu tegelane, Tartu observatooriumi kaugseireteadlane, saatejuht ja võimalusel ka keskkonnakaitse spetsialist.

Rohelise Kooli 5.06.2019 konverentsil esinenud Aveliina Helmi ettekanne: Igaühe looduskaitse - miks on aeg igaühel loodust kaitsta ja kuidas seda teha?

Keskkonnainvesteeringute Keskuse abil on Tartu Observatooriumi teadlased kokku pannud näituse tutvustamaks ökoloogilise tasakaalu olulisust läbi kaasaegse kosmosetehnoloogia rakenduse- satelliitkaugseire. Rändnäitus koosneb 5 riputatavast postrist, mille mõõtmed on 1m*1,2m ja 5 roll-up stendist. Rändnäitust toetavad estikeelsed videod koos töölehtedega.

Keskkonnaministeeriumis valminud kliimamuutustega kohanemise arengukavas on välja selgitatud kliimamuutustele kõige haavatavamad valdkonnad ja pandud paika tegevused, millega paraneb Eesti riigi valmisolek ja võimekus kliimamuutustega toimetulekuks.

Keskkonnahariduslike keelekümblusprogrammide kogumik Сборник учебных природоведческих программ по методу языкового погружения Keskkonnahariduslike keelekümblusprogrammide kogumik on koostatud KIK 2011 aasta Keskkonnateadlikkuse projekti nr 141 „Keskkonnahariduslike keelekümblusprogrammide koostamise koolitus ning vastavate programmide väljatöötamine“ raames. Kogumik sisaldab 18 õppeprogrammi põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele, mis koosnevad metoodilisest juhendist ja töölehtedest. Programmid koostasid keelekümblusprogrammide koolitusel osalenud Ida-Virumaa õpetajad. Kogumik on kasutamiseks kõigile, kes viivad läbi keskkonna- ja loodusteemalisi keelekümblusprogramme eesti ja vene keeles.