
Mättakujulised meeltekohvrid on looduse vahendamise komplekt metsa-, raba- ja rannikukoosluste tutvustamiseks lastele ning täiskasvanutele.
Õppematerjal on koostatud Riisa raba, Puhtu salumetsa ja Matsalu rannikumaastike näitel, pakkudes looduse vahendajatele ning õpetajatele tuge nende paikade, aga ka üldisemalt koosluste tutvustamisel.
Elulised näitvahendid, taktiilsed piltkaardid ja maketid annavad võimaluse kasutada erinevaid meeli. Õppevahend on kasutatav nägemis- ja kuulmispuudega inimestele.

2019. aasta suvel tegi TÜ Tartu observatoorium koostöös raadio Elmari ja Keskkonnainvesteeringute Keskusega raadiosaadet "Maa (e)est!" Saatesarja eesmärk on suurendada keskkonnateadlikkust. Saadetes käsitletakse muuhulgas kaugseire rolli keskkonnakaitseküsimustes. Päevakajaliste ja põletavate teemade üle arutlevad kolm või neli poolt: avaliku elu tegelane, Tartu observatooriumi kaugseireteadlane, saatejuht ja võimalusel ka keskkonnakaitse spetsialist.

Käesolev õppeprogramm tutvustab Eesti kuutkümmet kaitset vajavat elupaigatüüpi.

2016. aasta sügisel sai valmis värske õppematerjal mägrast, mis kutsub tutvuma Eesti metsade ühe põnevaima loomaga. See koosneb uuematest andmetest, fotodest ja videolõikudest ning annab hea ülevaate aasta looma eluringist, käitumisest ja olukorrast Eestis. Õppematerjal on mõeldud koolidele ning sobib nii suurtele kui väikestele klassidele