SelgeSiht OÜ
Elurikkus metsas

Meie praktilised ning huvitavaid loodushariduse ja keskkonnateadlikkuse õppeprogrammid Harjumaal toimuvad õues mitmekesises looduses Viimsi ja Jõelähtme vallas, Tallinna ja Maardu metsades, aga ka Paunküla mägede matkaradadel. Ühendame loodushariduse keskkonnateadlikkusega.

Lisaks loodusharidusele keskenduvad meie õppeprogrammid säästvale ja jätkusuutlikule loodushoiule ja metsale, turvalisusele ja ohutusele looduses, kliimamuutuste mõjule Eestis ja ringmajadusele. Räägime loodusest ja looduskaitsest, metsast kui mitmekülgsest elukeskkonnast ja ressursist, aga ka kui taastumisvõimelisest ökosüsteemist ning inimese rollist keskkonna jätkusuutlikul haldamisel. Õpetame praktlisi teadmisi ja oskusi, mida õpilased saavad ka edaspidi rakendada.

Kohandame programmid õpperühma vajadustele ja soovidele ning oleme heal meelel valmis läbi viima ka muid õppe- ja loodusretki ja seminare.

SelgeSiht OÜ õppeprogrammid toimuvad lisaks Harjumaale ka ettevalmistatud asukohtades Lääne-Virumaal Tudus ja Viljandimaal Kolga-Jaani juures Uueallel, aga sooovi korral ka mujal Eestis.

Iva 12 Tallinn / keskused on ka: Uuealle Kolga-Jaani Viljandi vald ja Sitika Tudu Lääne-Virumaa
Harjumaa/ Viljandimaa / Lääne-Virumaa

+372 5918 9000

59.467577782251, 24.928086277679

SelgeSiht OÜ tegevuse eesmärgiks on kogukondade ja keskkonna jätkusuutlikkuse ja turvalisuse uuringud ning praktilised tegevused selle toetamiseks. Uuringutes keskendume keskkonnajalajälje ja seda mõjutavate tegurite väljaselgitamisele, ökosüsteemi teenuste ja nende väärtuste hindamisele, kogukondade ja kohalike omavalitsuste koostöö ja kaasamise parendamisele ning keskkonnateadlikkuse levitamisele. Teeme koostööd organisatsioonide, kogukondade, ettevõtete ning teadus- ja arendusasutuste, sh ülikoolidega, siseriiklike ja rahvusvaheliste projektide ning otsekoostöö kaudu.

Keskkonnateadlikkuse tõstmiseks korraldame korraldame seminaremetsamatku ja teisi aktiivseid tegevusi looduses. Sobiva aktiivsusega metsapuhkus loob hea tuju, lõõgastab ja ergutab. Samuti tutvustame looduse ja metsaga seotud pärandkultuuri, mis on oluline osa meie ajaloolisest identiteedist. Kombineerime loodushariduse ja keskkonnateadlikkuse praktiliste tegevustega.

Keskkonnateadlikkust ja loodust puudutavad sündmused on toodud ka meie loodusblogis: https://selgesiht.eu/loodusblogi/. Youtube kanalil FriendlyNature on üles laetud mõned meie loodusvideod ja pildid on ka Instragramis https://www.instagram.com/friendlynature.eu/. Loomadega seonduv on Instagramis https://www.instagram.com/vahvadloomad/