Otepää looduskeskus (Keskkonnaamet)
6ppem2ng

Otepää looduskeskus tegutseb endises Pühajärve metskonna majas Pühajärve lähistel. 2013. aasta septembris valmis keskuse I korrusel püsinäitus Otepää kõrgustiku maastikest ja looduspargist, kus Otepää looduspargi sümboli, väike-konnakotka juhatusel saab külastaja aimu Otepää kõrgustiku eripärast, maastike muutumise ajaloost, kaitseala elustikust ja looduskaitsest. Näituse külastamine on tasuta, kuid vaja on eelnevalt kokku leppida külastuse aeg.

Otepää looduskeskuses töötab Keskkonnaameti keskkonnateadlikkuse spetsialist Margit Turb, kes viib läbi õppeprogramme ja teavitustegevusi Otepää looduskeskuses, Otepää looduspargi matkaradadel, Valgamaa koolides ja nende lähiümbruses. Õppeprogrammid on koostatud lähtudes aktiivõppe põhimõtetest: õpilased saavad teadmisi ja kogemusi praktilise tegevuse kaudu.

NB! Programmide läbiviimine on koolidele TASUTA.

Keskuse saali ja õppeklassi on võimalik kasutada keskkonnaalaste sündmuste läbiviimiseks. Saal mahutab laudade kasutamisel 20 inimest ning loengu tüüpi toolide asetusega ca 30 inimest, õppeklassi mahutavus on ca 12 inimest.

Head keskkonnateadlikkuse projektide kirjutajad!  Palume teil leppida planeeritavad külastused ja õppeprogrammide tellimised kokku enne KIKi projekti esitamist. Nii saame tagada teile programmide toimumise ja looduskeskuse külastuse aja.

 

 

Õppeprogrammide tagasiside

Keskkonnaameti õppematerjalid

Keskkonnaameti trükised