Keskkonnaharijad moodustavad ümarlaua

Autor:

admin
Keskkonnaharijad moodustavad ümarlaua Järvamaa keskkonnahariduse ümarlaud saab jälle kokku teisipäeval, kuhu on koondunud nii erineva vanuseastme õpetajad kui keskkonnahariduse pakkujad, keskkonnainvesteeringute keskuse ja maavalitsuse esindajad.Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist Piret Eensoo andis teada, et seekordne kokkusaamine on tavapärasest veidi erinev. «Sõidame vaatama uuenenud Simisalu loodusmaja ning seejärel kohvilauas püüame kirja panna kõige olulisemad punktid ühise keskkonnainvesteeringute keskuse projekti tarvis,» täpsustas ta.Eensoo märkis, et keskkonnaametil praegu sõidutoetuse projekti pole, sest mahud üle-eestilises projektis läksid liiga suureks ja riigihange ajas korralduse ebamõistlikuks. «Pealegi oli see projekt ainult keskkonnaameti õpperogrammidega seotud ega võimaldanud näiteks riigimetsa majandamise keskuse keskusi külastada,» selgitas ta. «Ühine projekt selliseid piiranguid ei tekitaks.»Eensoo meelest tuleks võtta siht, et igal maakonna õpilasel ja koolieelikul oleks võimalik vähemalt kord aastas osa võtta mõnest keskkonnahariduslikust õppeprogrammist. «Seekordsel ümarlaual paneme kokku ettepanekud, missugusele vanuseastmele peaks projekt eelkõige mõeldud olema ning missuguste keskuste või keskkonnahariduse pakkujate juurde peaks eelkõige olema võimalus sõita,» lausus ta. «Lisaks püüame anda oma panuse maakonna arenguleppesse, et siis edaspidi sealt ka oma tegevusele tuge saada.»Kuigi ümarlauale kirjapanek lõppes eile, julgustas Eensoo veel esmaspäeva hommikul endaga ühendust võtma.Järva Teataja